Zeptejte se nás na cokoliv, co vás zajímá. Najdete nás na FacebookuInstagramu. Můžete nám také napsat e-mail. To je nejlepší a nestane se nám, že bychom vaši zprávu přehlédli. Tady jsou dotazy, na které se nás ptáte nejčastěji.

1) Co znamená slovo KUTULU?
Název KUTULU má základ ve slově kutálet se. Značku jsme pojmenovali podle naší první série hraček, která je založená právě na pohybu kutálející se polokoule. Proto se tato série jmenuje KUTULU. Název také napovídá, že jde o hračky pro nejmenší a že naší velkou zálibou je tvorba a kutilství.

2) Kde a z jakého materiálu se hračky KUTULU vyrábějí?
Máme základny v Karlových Varech a v Praze. Naši partnerští truhláři, kteří nám dodávají dřevěné součástky jsou z Moravy. V karlovarské dílně součástky vrtáme a brousíme a v Praze je pak malujeme, lepíme, balíme a posíláme do světa. Používáme pouze bukové dřevo, které nás od začátku okouzlilo svými kvalitami.

3) Proč jsou hračky KUTULU ze dřeva?
Máme rádi přírodu, šumící lesy a voňavé dřevo. Je pro nás důležité pracovat s materiálem, který je ekologický a obnovitelný a který nám lesy poskytují při udržitelném hospodaření v trvale rostoucím množství po prakticky neomezenou dobu. Lesnictví má u nás velkou tradici, a tradice to je něco, co se nás velmi dotýká. Používáme bukové dřevo také proto, že má krásnou kresbu a je dostatečné tvrdé, aby splnilo naše požadavky na přesnost součástek. • Dřevo, které na hračky používáme pochází pouze z legální těžby z českých a slovenských lesů.

4) Co znamená označení CE?
Označení CE znamená, že jsou všechny naše hračky certifikované a splňují bezpečnostní požadavky dané legislativou Evropské unie. Všem takto označeným produktům je umožněn volný pohyb po evropském trhu. Samotný symbol CE znamená: Conformité Européenne. • Bohužel toto označení si můžeme na první pohled splést s označením China Export. V případě označení dovozu z Číny se jedná také o kombinaci písmen C a E, která jsou ale umístěna trochu blíž u sebe, než je tomu u Conformité Européenne.

5) Pro jak staré děti jsou hračky KUTULU určeny?
Většina našich hraček je certifikačním úřadem klasifikovaná jako vhodná hračka pro děti od 3 let. Je to především z důvodu, že by tyto hračky neprošly testem tzv. máčení. Test máčením spočívá v tom, že se hračka na 4 minuty ponoří do vody, pak se na 10 minut vyndá. A to se 3x opakuje. Poté se na hračku vyvine síla 90 N v tahu a v krutu. Představte si 9 kg závaží, které se pověsí na každou součástku. Tímto testem všechny naše hračky úspěšně procházejí za suchého stavu. Není tedy možné se s těmito našimi hračkami koupat nebo je nechávat ležet ve vodě. • Stavebnice BRIKULO je vhodná pro děti od 1 roku. Nemá totiž mechanické vlastnosti, které by voda mohla narušit. Součástky ze stavebnice BRIKULO jsou dostatečně velké, aby se jimi děti nemohly udusit. Každá součástka je ozkoušena, zda neprojde válcem na malé části, který simuluje ústa dítěte. • Bezpečnost je pro nás velmi důležitá.

6) Kdo je autorem designu hraček, fotek a webových stránek?
Autorem designu hraček je Pavla Boháčová. Design hraček je chráněn autorským zákonem, značka KUTULU je chráněna ochrannou známkou. Všechna práva k webovým stránkám, zejména autorská práva k obsahu, včetně rozvržení stránky, fotek, videí, grafik, ochranných známek, loga a dalšího obsahu a prvků, náleží KUTULU. Fotografie jsou nabízeny ke stažení a volnému užití v sekci Ke stažení.

7) Kde všude si můžu hračky KUTULU koupit?
U nás na tomto e-shopu nebo u našich distributorů.

8) Jakým způsobem si hračky mohu nechat poslat a jak je zaplatím?
Všechny možnosti, které máme, najdete v sekci doprava a platba.

9) Kdy bude můj balíček doručen?
Hračky, které máme skladem, odesíláme v horizontu tří pracovních dnů od jejich objednání a uhrazení platby. O doručení balíčku Vás budeme informovat e-mailem. Zašleme vám trasovací číslo zásilky a také odkaz, kde můžete cestu balíčku sledovat.

10) Jak můžu svou objednávku zrušit?
Rozmysleli jste si nákup a chcete zrušit objednávku? Pokud vaše objednávka ještě nebyla expedována, bez problémů vám ji zrušíme. Zašlete prosím email na adresu pavla@kutulu.cz s žádostí o zrušení a číslem objednávky. Poté vám zrušení potvrdíme emailem.

11) Jakým způsobem mám řešit vrácení objednávky?
Všechny hračky objednané na webu www.kutulu.cz lze vrátit nepoškozené do 14 dnů od doručení zboží. Zašlete prosím email na adresu pavla@kutulu.cz s detaily objednávky a jakmile obdržíme vámi vrácené zboží, zašleme vám jeho plnou hodnotu uhrazenou při nákupu. Nevztahuje se na poplatek za dopravu.

Zboží zašlete na adresu:
KUTULU
Pavla Boháčová
Borská 38
Dalovice
362 63

12) Co když mi přišel poškozený balíček?
To je nepříjemné a moc nás to mrzí. Ale nebojte, vyřešíme to. Balíčky vám vždy zasíláme neporušené, ale může se stát, že nedorazí v takovém stavu, ve kterém nás opustily. Celý proces přepravy zajišťují externí společnosti a bohužel neovlivníme, co se s balíčkem při přepravě děje. • Nejdůležitější je, abyste zkontrolovali, zda je balíček v pořádku, než jej přijmete. Pokud je váš balíček jakýmkoli způsobem poškozený nebo rozbalený, nepřebírejte jej a nebojte se říct, že se vám nelíbí, co vidíte. Pokud zásilku přeberete, přepravní společnost nemusí vzít v úvahu vaše pozdější stížnosti, protože jejím přijetím souhlasíte s jejím stavem. • Všechny naše balíčky jsou pojištěny, takže nám budou zaslány zpět a my se dohodneme s přepravní společností a budeme vás informovat o dalším postupu.

13) Můžu hračky KUTULU prodávat ve svém obchodě?
Ano, budeme mít velkou radost! Naším snem totiž je, aby si s našimi hračkami mohly hrát děti po celém světě. A proto stále hledáme nové partnery, kteří souzní s naší vizí a mají zájem s námi spolupracovat. Díky našim partnerům se hračky dostanou k zákazníkům, které bychom sami neměli šanci oslovit. Budeme moc rádi, když vás naše hračky zaujmou a budete mít zájem s námi spolupracovat. Ozvěte se Pavle, která se KUTULU stará o tuzemský i zahraniční obchod na e-mail pavla@kutulu.cz. Budeme se těšit!